Blog

Orkisz jako pomoc w odchudzaniu

O zaletach orkiszu można mówić bardzo długo. Wyróżniają go walory smakowe czy mnogość zastosowań. Jednak ma też wiele właściwości, które wpływają korzystnie nie tylko na zdrowie, ale również na odchudzanie. Oprócz tego, że zawiera wiele wartości odżywczych, ma też zbawienny wpływ na układ trawienny. W jaki sposób orkisz może pomóc w odchudzaniu i dlaczego warto go wprowadzić na stałe do diety?

 

Orkisz a trawienie

Osoby, które mają na celu zrzucenie kilku kilogramów, często zastanawiają się, czy ich proces trawienia przebiega wystarczająco szybko i chcą go przyspieszyć. Wówczas z pomocą przychodzą produkty orkiszowe. Mają  one wpływ na regulację procesów trawiennych, dzięki czemu przyczyniają się do szybszej utraty masy ciała. Właśnie dlatego warto mieć w kuchni mąkę czy makaron orkiszowy. Dodawane do śniadań czy obiadów produkty z tego zboża nie tylko wzbogacą ich smak, ale również wpłyną korzystnie na proces odchudzania.

 

Zawartość błonnika i oczyszczanie z toksyn

Nie od dziś wiadomo, że podstawą odchudzania jest zdrowa, dobrze zbilansowana dieta. Orkisz oczywiście jest jedną z jej składowych, dlatego warto dodawać otręby orkiszowe do śniadań czy podwieczorków. Na wspomnianą już poprawę procesu trawienia wpływa wysoka zawartość błonnika zawarta w produktach z orkiszu. Jest on również bogaty w wiele substancji odżywczych, na przykład witaminy A, E, K oraz witamin z grupy B, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie każdy wie, że mąka orkiszowa zawiera białko, którego podaż jest niezwykle ważna w procesie odchudzania. Osoby, które starają się zachować deficyt kaloryczny, doceniają produkty orkiszowe za ich pożywność i sytość. Płatki orkiszowe są łatwym i szybkim śniadaniem, które zapewnia sytość na wiele godzin. Dzięki temu osoba będąca na diecie nie będzie odczuwała głodu, a co za tym idzie – nie będzie podjadać między posiłkami. Dla osób, które mimo wszystko mają tendencję do podjadania, w naszej ofercie przygotowaliśmy zdrową przekąskę, czyli paluszki orkiszowe.

Produkty z orkiszu są nie tylko smaczne, ale mają również wiele innych zalet, które z pewnością zostaną docenione przez osoby dbające o zdrowie, a także te, które planują zrzucić kilka kilogramów. W ofercie naszego sklepu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadamy szeroki wybór makaronów, mąk czy przekąsek wykonanych właśnie z tego prastarego zboża.

Dodaj komentarz