Mąka orkiszowa (4)

Orkisz to stary gatunek zboża, który jest odmianą pszenicy. Orkiszowa mąka była wykorzystywana już w czasach starożytnych, gdzie uważano ją za zwiększający siły i wzmacniający organizm produkt. To zdrowsza alternatywa dla zwykłej mąki pszennej, dlatego produkty z orkiszu coraz częściej goszczą w każdej kuchni również w dzisiejszych czasach. Potrawy przygotowywane z mąki orkiszowej stanowią bardzo ważny element zdrowej diety. Oferowana przez nas mąka jest produkowana w naszym gospodarstwie rolnym, dlatego nasi klienci mają pewność, co do najwyższej jakości i pochodzenia produktu.

Właściwości mąki orkiszowej

Naszą mąkę orkiszową pozyskujemy z pełnego przemiału oczyszczonych ziaren pszenicy orkisz. Ziarna orkiszu nie są poddawane modyfikacji. Mąka orkiszowa zawiera gluten, jednak jest on przyswajalny przez organizm i nie powinien wywoływać skutków ubocznych nawet u osób chorych na celiakię. Mimo to stosując dietę bezglutenową zaleca się ostrożność, gdyż nasilenie objawów zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Orkisz charakteryzuje się wyższą zawartością tłuszczu niż inne pszenice oraz większą ilością niezbędnych dla naszego organizmu minerałów i witamin. Mąka orkiszowa zawiera białko, błonnik pokarmowy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Dostarcza wiele cennych dla organizmu witamin, takich jak: witaminy z grupy B, A, E, K, a także wapń, potas, magnez i żelazo. Zainteresowanie mąką orkiszową i jej właściwościami nieustannie rośnie wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa na tematy zdrowego odżywiania.

Zalety mąki orkiszowej

Bogaty w wiele składników mineralnych orkisz, korzystnie wpływa na wiele układów naszego organizmu. Spożywanie mąki orkiszowej może zmniejszyć pojawienie się ryzyka nowotworu jelita, miażdżycy oraz chorób sercowo-naczyniowych. Jest to idealny produkt dla osób zmagających się z różnymi chorobami żołądka. Powoduje znaczne obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Orkiszowa mąka zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych. Bardzo dobrze wpływa również na skórę, włosy i paznokcie. Spożywanie produktów z mąki orkiszowej sprzyja koncentracji i pozwala szybciej przyswajać wiedzę. Korzystnie wpływa też na metabolizm. Mąka jest nie tylko zdrowa, ale również smaczna. Ma delikatnie orzechowy smak i doskonale nadaje się do pieczenia chleba, ciast oraz innych wypieków. Mąka orkiszowa uznawana jest za naturalny środek poprawiający nastrój. Spożywanie produktów z orkiszu jest bardzo dobre dla dzieci, gdyż może skutecznie chronić je przed infekcjami wzmacniając system odpornościowy.

W naszej ofercie znajduje się mąka orkiszowa razowa oraz mąka typu 2000 i 750 różnej wielkości. Mąka orkiszowa pełnoziarnista to niezastąpiony składnik do ciast, który powoduje lekkość wypieków. Doskonale nadaje się także do zagęszczania pasztetów i pieczenia chleba. Mąka orkiszowa typ 2000 to mąka razowa zawierająca wszystkie części składowe ziarna, dlatego jest niezwykle zdrowa.

Oprócz mąki, oferujemy również makaron orkiszowy, otręby oraz płatki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty naszego internetowego sklepu ze zdrową żywnością Diogra.