Blog

Orkisz jako wypełnienie poduszek

O właściwościach orkiszu mówi się sporo, jednak najczęściej słyszymy o jego zastosowaniu w kuchni. Wszystko dzięki wysokiej zawartości witamin, korzystnemu wpływowi na trawienie czy wysokiej zawartości białka. Wykorzystywany jest w formie mąki do wypieków i naleśników, makaronu czy otrębów. Nie każdy jednak wie, że orkisz można stosować również… w sypialni. Plewy orkiszowe często wykorzystuje się do wypełniania poduszek i kołder. Dlaczego warto wypełniać orkiszem akcesoria do spania?

Alternatywa dla uczulonych i dbających o środowisko

Wiele osób boryka się z uczuleniem na pierze. Ciężko o zdrowy, spokojny sen w takich warunkach. Właśnie dlatego poduszka i kołdra wypełnione ekologicznym materiałem, czyli plewami orkiszowymi są dla nich zbawienne. Orkisz jest materiałem ekologicznym, dzięki czemu cieszy się powodzeniem również u osób, dla których dbanie o środowisko jest ważne.

Zdrowie i komfort

Nasi Klienci nie bez powodu coraz częściej decydują się na zakup plew orkiszowych. Wypełnienie nimi poduszek korzystnie wpływa na stan zdrowia. Dzięki swoim właściwościom wpłynie na rozluźnienie mięśni i napięć, co jest szczególnie ważne podczas odpoczynku po całym dniu. Poza tym ma właściwości antystresowe, więc zostanie szczególnie doceniony przez osoby, które udają się do sypialni po wyjątkowo stresujących czynnościach. Nie każdy wie, że orkisz usuwa też szkodliwe promieniowanie elektryczne. Poduszka wypełniona orkiszem sprawdzi się świetnie również u osób, które prowadzą spokojny tryb życia. Wszystko za sprawą tego, że orkisz pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz stan zdrowia.

Pozytywne właściwości orkiszu można wymieniać bez końca. Jest to produkt, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Ma wiele witamin i korzystnie wpływa na metabolizm, więc makaron orkiszowy będzie idealnym składnikiem obiadu. Dzięki tak wielu zaletom dla zdrowia plewy orkiszowe są świetną alternatywą dla wypełnienia poduszek. Warto dbać o swoje zdrowie, a korzystanie z orkiszu pod różnymi postaciami doskonale na nie wpływa. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące produktów z tego zboża, chętnie doradzimy i opowiemy więcej o jego właściwościach i zastosowaniu.

Dodaj komentarz