Blog

Kleiki orkiszowe jako narzędzie walki z biegunką

Biegunka to jedna z wyjątkowo nieprzyjemnych dolegliwości. Może ona przybierać różną postać i być wywoływana rozmaitymi czynnikami. Jednym ze sposobów leczenia biegunki jest odpowiednia, lekkostrawna dieta. Jej podstawę powinny stanowić pokarmy regulujące pracę układu pokarmowego oraz działające w sposób łagodzący i odżywczy. Wyjaśniamy, dlaczego kleik orkiszowy jest doskonałą bronią do walki z biegunką.

Jakie są częste przyczyny biegunki?

Zakażenia wirusowe i bakteryjne, okresowe zaburzenia pracy układu pokarmowego oraz zaburzenia na tle nerwowym to jedne z najczęstszych przyczyn biegunki. W przypadku infekcji układu pokarmowego dolegliwość ta trwa zwykle kilka dni i mija po zastosowaniu leczenia objawowego lub farmakologicznego. Zdarza się też, że biegunka przyjmuje postać przewlekłą, co może wskazywać na poważne problemy z układem pokarmowym oraz zaburzenia nerwicowe. Przedłużająca się biegunka wymaga diagnostyki w celu wykrycia jej przyczyny.

Dlaczego podczas biegunki warto jeść kleik orkiszowy?

Orkisz jest jednym z podgatunków pszenicy. Pszenica orkisz wyróżnia się na tle innych zbóż wysokimi walorami odżywczymi oraz wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi i leczniczymi. Dieta orkiszowa to jedna z polecanych diet wspierających prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz wspomagających leczenie różnych schorzeń, której działanie zostało potwierdzone licznymi badaniami. Orkisz jest zbożem, które w pozytywny sposób wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego, dlatego zalecany jest jako składnik diety stosowanej podczas biegunki. Kleik orkiszowy działa łagodząco na układ pokarmowy, dostarcza do organizmu tracone podczas choroby mikro i makroelementy oraz stymuluje układ immunologiczny do efektywnego działania. Orkisz wykazuje także działanie antybakteryjne oraz w naturalny sposób stabilizuje pracę układu pokarmowego. Kleik orkiszowy pozwala szybko odzyskać siły po wyczerpującej organizm i odwadniającej biegunce. Oprócz dietetycznych i łagodzących nieprzyjemne dolegliwości pokarmów dieta na biegunkę musi uwzględniać także przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów.

Dodaj komentarz