Blog

Dlaczego w diecie dziecka nie powinno zabraknąć orkiszu?

Zabawny maluch jedzący zdrową żywność łyżką w domu

Orkisz dla prawidłowego rozwoju i zdrowia dziecka

  • Orkisz to bogactwo witamin A, E, D, B1, B2, B6, a także związków żelaza, magnezu, fosforu czy wapnia. Są one niezbędne nie tylko dla zdrowia osób dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które stale się rozwijają.
  • W orkiszu znajduje się rodanid, czyli substancja biologicznie czynna, która występuje również w mleku kobiecym. Dopóki dziecko jest karmione piersią, wszystkie niezbędne dla układu immunologicznego składniki dostarczane są wraz z mlekiem matki. W dalszym okresie rozwoju muszą być one dostarczane wraz z pożywieniem. I wtedy właśnie warto sięgnąć po produkty z orkiszu, które zawierają rodanid, czyli tzw. naturalny antybiotyk. Wspomaga on system immunologiczny oraz procesy krwiotwórcze, wykazuje właściwości przeciwzapalne i antyalergiczne.
  • Orkisz jest przyjazny dla żołądka i jelit, bardzo łatwo się trawi, a jego składniki są szybko przyswajane i udostępniane całemu organizmowi, co z kolei zapewnia optymalne i równomierne odżywianie.

Jak podawać dziecku orkisz?

Obecnie dostępnych jest wiele produktów orkiszowych, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom. Oprócz mąki orkiszowejpłatkówotrąb czy makaronów (pełnoziarnisty, jajeczny, bezjajeczny, a specjalnie dla dzieci w kształcie literek), dostępne są również paluszki orkiszowe (z sezamem, solą, makiem), które mogą stanowić zdrową i pożywną przekąskę dla maluchów. Z produktów orkiszowych można tworzyć nie tylko dania główne, ale również pełnowartościowe desery.

Related Posts

Dodaj komentarz