Ziarno, otręby, plewy orkiszowe (3)

Szeroka oferta produktów orkiszowych dostępna w internetowym sklepie ze zdrową żywnością Diogra. W asortymencie sklepu znajdują się ziarna, otręby oraz plewy orkiszowe cieszące się ogromną popularnością wśród miłośników zdrowego stylu życia.

Ziarno orkiszu

Orkisz należy do najstarszych podgatunków pszenicy i uprawiany jest wyłącznie w gospodarstwach ekologicznych. Ziarno orkiszu może działać rozgrzewająco i wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie. Jest to najbardziej łagodne ziarno, które zwiększa odporność organizmu i usuwa toksyny. Ziarno orkiszu jest szczególnie doceniane nie tylko ze względu na swoje właściwości zdrowotne, ale również wyjątkowy i charakterystyczny smak. Nadaje się do produkcji makaronu, pieczywa, ciast, a nawet kawy i piwa.

Otręby orkiszowe

Otręby orkiszowe stanowią doskonały suplement diety. Skutecznie oczyszczają jelita i przyspieszają przemianę materii. Otręby bogate w błonnik, witaminy oraz wiele innych niezbędnych minerałów, regulują pracę całego układu pokarmowego. Śniadanie składające się z otrębów orkiszowych zapewnia długie uczucie sytości oraz gwarantuje energię na cały dzień. Podobnie jak płatki orkiszowe, otręby charakteryzują się delikatnym, orzechowym smakiem więc można je dodawać zarówno do potraw na słodko, jak i na słono w zależności od preferencji. Doskonale smakują w połączeniu z jogurtem naturalnym i owocami. Można je dodawać również do koktajli mleczno-owocowych i różnych wypieków. Dużą popularnością cieszą się kotlety lub inne mięsa panierowane otrębami orkiszowymi.

Plewy orkiszowe

Plewy orkiszowe idealnie nadają się do wypełnienia poduszek i kołdry, zwłaszcza w przypadku osób uczulonych na pierze. Zapewniają komfort snu oraz doskonale wpływają na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia. Wypełnienie poszewek ekologicznym materiałem, jakim są plewy orkiszowe to doskonała propozycja dla osób dbających o środowisko naturalne. Pościel jest elastyczna i doskonale dostosowuje się do kształtu ciała. Ogromną zaletą plew orkiszowych są również ich właściwości antyalergiczne.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem produktów z orkiszu dostępnym poniżej. Zachęcamy także do kontaktu z firmą Diogra w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty.