• -1,00 zł
Mąka z samopszy typ 650 1 kg

Mąka z samopszy typ 650 1 kg

Diogra
Nowy
17,70 zł
16,70 zł w tym VAT Zniżka 1,00 zł

Otrzymywana jest z przemiału oczyszczonych ziaren samopszy, pochodzących z naszego własnego, lokalnego gospodarstwa rolnego położonego w Małopolsce. Mąka ta jest bogata w  białko (nawet do 50% więcej niż pszenica zwyczajna), które zawiera niewystępujące w pszenicy czy też orkiszu aminokwasy (fenyloalaninę, tyrozynę, metioninę i izoleucynę), a które korzystnie wpływają na pracę układu nerwowego. Aminokwasy te są egzogenne, co oznacza, że nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie – powinniśmy dostarczać je z pożywieniem.

Z ziaren samopszy można uzyskać bardzo wartościową mąkę. O jej walorach świadczy obecność mikro- i makroelementów: magnezu, żelaza, cynku, manganu. Mąka z samopszy znakomicie nadaje się do wypieku pieczywa. Najlepiej przygotowywać je z wykorzystaniem zakwasu, gdyż zawarty w ziarnach samopszy gluten jest lepki, mało rozciągliwy i słabo zatrzymuje wodę.  Chleb z samopszy ma charakterystyczną, żółtawą barwę (spowodowana jest ona wysoką zawartością karotenoidów, które korzystnie wpływają na pracę naszych oczu) i lekko orzechowy smak, który wyczuwalny jest także w produktach z orkiszu, czy płaskurki.

W chwili obecnej trwają badania, czy produkty z samopszy mogą być alternatywą dla osób mających problemy z trawieniem glutenu. Badania naukowe wskazują, że gliadyny (rozpuszczalny składnik glutenu – niezdolność organizmu do jego przetworzenia jest przyczyną celiakii) zawarte w glutenie samopszy nie są tak bardzo toksyczne, jak te zawarte w pszenicy.

lub zamów telefonicznie +48 501 020 267
W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin, już od 11.60 zł!

Skład: mąka z samopszy typ 650 (100 %) 

Informacja alergiczna:
Produkt zawiera alergen: gluten.

Termin przydatności:
Dokładamy wszelkich starań, by produkty wysyłane do Państwa były jak najświeższe. W przypadku mąki termin wynosi około 6 miesięcy od daty zakupu.

Przechowywać w suchym, chłodnym i nienasłonecznionym miejscu.

Wartość odżywcza w 100 g:

  • Wartość energetyczna: 1466 kJ / 346 kcal
  • Białko: 13 g
  • Tłuszcz: 1,8 g
  • - w tym kwasy tłuszczowe: 0,3 g
  • Węglowodany: 67 g
  • - w tym cukry: 2,1 g
  • Sól: 0 g

Opinie klientów

Nie ma jeszcze opinii.