Z płaskurki (3)

Płaskurka jest odmianą pszenicy orkiszowej, którą uprawiano już w starożytności. Podobnie jak orkisz, uprawa płaskurki nie wymaga stosowania nawozów. Ziarna płaskurki są bardzo odporne na zmienne warunki klimatyczne i szkodniki. Uprawa nie wymaga również stosowania środków chemicznych ani pestycydów. Płaskurka zawiera duże ilości białka i składników mineralnych oraz węglowodanów. Regularne jej spożywanie redukuje poziom cholesterolu we krwi oraz zapobiega powstawaniu chorób układu pokarmowego. Produkty z płaskurki dostępne w ofercie sklepu Diogra pochodzą z naszego ekologicznego gospodarstwa położonego w Małopolsce.

Produkty z płaskurki

Najbardziej popularnym produktem z płaskurki jest mąka. Zawiera bardzo dużo wapnia i fosforu, witamin oraz białka. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju wyroby z płaskurki, a tym mąka i otręby. Mąka z płaskurki ma bardzo charakterystyczny orzechowy posmak, dlatego doskonale nadaje się do pieczenia chleba, ciastek i ciast oraz innych wypieków na słodko i na słono. Jej cechą charakterystyczną jest ciemniejszy kolor. Posiada niezwykłe właściwości lecznicze. Otręby z płaskurki z mlekiem i owocami to doskonała propozycja śniadaniowa, która dostarczy sił i energii życiowej na cały dzień. Produkty z płaskurki pomagają leczyć różne schorzenia skóry oraz problemy z przemianą materii i niestrawnością.

Oprócz płaskurki, oferujemy także produkty z samopszy oraz orkiszu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty sklepu internetowego Diogra.