Płatki orkiszowe (1)

Orkisz charakteryzuje się większą liczbą niezbędnym człowiekowi substancji odżywczych od zwykłej pszenicy. Zawartość składników mineralnych oraz witamin sprawia, że jest to produkt coraz chętniej wybierany. Płatki orkiszowe to produkty przetworzone, które powstają z najwyższej jakości odmiany pszenicy. Ziarna są dokładnie oczyszczane z pozostałości łupiny, a następnie rozdrabniane. Tak powstałe płatki orkiszowe stanowią niezbędny element zdrowej diety.

Właściwości płatków orkiszowych

Płatki orkiszowe podobnie jak inne produkty pozyskiwane z tej odmiany pszenicy, wyróżnia dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Są niezastąpionym źródłem białka, żelaza, wapnia, potasu i magnezu. Przyspieszają regenerację komórek, są doskonałym sposobem na wzmocnienie organizmu po przebytej chorobie. Płatki orkiszowe mają zbawienny wpływ na stan naszej skóry, włosów i paznokci. Produkt szczególnie polecany osobom zmagającym się z chorobami serca i żołądka oraz osobom mającym wysoki poziom cholesterolu we krwi. Przygotowane z owocami i z mlekiem płatki orkiszowe to zdrowe śniadanie dla dorosłych i dzieci, które dostarczy energii na cały dzień.

Zastosowanie płatków orkiszowych

Dieta bogata w produkty z orkiszu skutecznie zapobiega infekcjom i chroni organizm przed wirusami. Płatki orkiszowe można spożywać z wieloma składnikami według własnych preferencji. Ponieważ mają lekko orzechowy smak, doskonale komponują się z owocami, z mlekiem i z jogurtem. Można mieszać je również miodem i dodawać do koktajli owocowych. Płatki orkiszowe to pomysł na szybkie, zdrowe i smaczne śniadanie.

W naszej ofercie znajdują się również otręby i paluszki, a także wiele innych produktów wytwarzanych z mąki orkiszowej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty sklepu Diogra.