Makaron orkiszowy (12)

Makaron orkiszowy produkowany jest ze świeżo zmielonej mąki orkiszowej. Orkisz to odmiana pszenicy, która jest uprawiana i zbierana z nienaruszoną łupiną, co ochrania jej ziarna przed chemikaliami i zanieczyszczeniami. Makaron z mąki orkiszowej wyróżnia się nie tylko lekko orzechowym smakiem, ale również bogactwem wartości odżywczych.  Makaron orkiszowy zawiera gluten w łatwo przyswajalnej postaci, a także dużo błonnika, żelaza i mnóstwo witamin oraz minerałów korzystnie wpływających na organizm człowieka. Jest to propozycja dla osób, które szczególną uwagę przykładają do najwyższej jakości produktów spożywczych.

Jakie są zalety spożywania makaronu orkiszowego?

Makaron orkiszowy znacznie obniża poziom cholesterolu. Może także korzystnie wpływać na pamięć i koncentrację. Zapobiega różnym chorobom wątroby oraz reguluje trawienie i przyspiesza przemianę materii w organizmie. Wszystkie produkty z orkiszu wzmacniają nasz organizm, poprawiają koloryt skóry, a włosy i paznokcie stają się mocniejsze. Bogaty w błonnik i białko makaron orkiszowy usprawnia pracę układu pokarmowego. Makaron orkiszowy coraz częściej wykorzystywany jest jako zamiennik zwykłego makaronu nie tylko w gospodarstwie domowym, ale również w restauracjach.

Gotowanie makaronu orkiszowego

Podobnie jak w przypadku zwykłego makaronu, makaron z mąki orkiszowej powinien być sprężysty i nie może się lepić. Danie z makaronem orkiszowym może poprawiać humor, co jest udowodnione naukowo. Orkisz podnosi energię, a tym samym wpływa korzystnie na samopoczucie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Makaron orkiszowy sprawdzi się w połączeniu z mięsem, warzywami korzeniowymi i rybami. Doskonale nadaje się także do zup. Podkreśli smak każdej potrawy.

W naszej ofercie znajduje się makaron orkiszowy 5-jajeczny, bezjajeczny oraz pełnoziarnisty. Oferujemy makaron w tradycyjnej postaci świderków, nitek, wstążek i łazanek. Posiadamy także szczególnie atrakcyjny dla dzieci makaron orkiszowy w kształcie literek, który może urozmaicić obiad małego niejadka.

Oferujemy także paluszki orkiszowe, płatki i otręby. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą produktów orkiszowych dostępnych w naszej ofercie i zachęcamy do składania zamówień. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie produktów dostępnych w sklepie, skontaktuj się z nami.