Kasza orkiszowa (1)

Co to jest orkisz? Zboże z rodziny pszenicy, które niegdyś hodowane było praktycznie wszędzie, a w późniejszym czasie zostało wyparte przez pszenicę zwyczajną. Obecnie orkisz ponownie został doceniony za niebywałe właściwości odżywcze orkiszu. Żeby kasza z orkiszu miała wysokie walory smakowe, powinna zostać zakupiona u sprawdzonego sprzedawcy, który dba o jakość swoich wyrobów. Takim miejscem jest między innymi sklep internetowy Diogra, zajmujący się dystrybucją produktów ekologicznych, które wytworzone zostały we własnym gospodarstwie rolnym.

Zalety kaszy orkiszowej

Kasza z orkiszu ma praktycznie wszystkie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu mikro i makroelementy. Wyróżnia się niskim indeksem glikemicznym, dobrym wpływem na metabolizm oraz dużą zawartością błonnika, który usprawnia działanie przewodu pokarmowego. Działa pozytywnie na pamięć, układ nerwowy i reguluje poziom cholesterolu we krwi. Kasza z orkiszu jest lekkostrawna, zatem doskonale nadaje się do wprowadzania do diety małych dzieci lub osób przewlekle chorych. Sprawdzi się także w diecie sportowców i osób, które dbają o odpowiedni poziom białka w organizmie.

Orkiszowa kasza jest wykorzystywana zarówno w potrawach przyrządzanych na słodko, jak i na słono. Z jej dodatkiem można przygotować między innymi sałatki warzywno-mięsne, kotleciki, ciastka i ciasta, jak również desery z owocami. Jest uniwersalnym produktem, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni.

Zachęcamy do zakupów w sklepie internetowym Diogra, w którego ofercie znajduje się duży wybór produktów z ziarna orkiszu.