Blog

Wpływ orkiszu na… urodę

Orkisz to jedna z najstarszych odmian pszenicy. Dzięki temu, że przez wiele lat nie był uprawiany, to nie został poddany licznym modyfikacjom. Wszelkie działania wykonywane na pszenicy sprawiły, że zatraciła swoje wartości odżywcze. Orkisz okazuje się zatem zdrowszą alternatywą dla produktów pszennych. Zawiera dużą dawkę wartości odżywczych, a także wpływa na urodę. To bogate źródło witamin i minerałów przyczynia się do poprawy stanu włosów oraz skóry.

Produkty orkiszowe a uroda

Często podkreśla się, że produkty orkiszowe w znacznym stopniu wpływają na nasze zdrowie. Pomagają utrzymać prawidłowe krążenie krwi, wspomagają układ odpornościowy, a także budują silne kości. Jednak to nie jedyne właściwości orkiszu. Zdecydowanie rzadziej podkreśla się wpływ orkiszu na urodę. Dzięki temu, że to starożytne zboże posiada wysoką zawartość kwasu krzemowego, doskonale dba o wygląd naszej skóry. Co więcej, mąka orkiszowa ma korzystny wpływ również na włosy i paznokcie – wzmacnia je i potęguje ich wzrost. Polecana jest zatem osobom posiadającym szarą i zmęczoną cerę, a także łamliwe włosy i paznokcie. Produkty zawierające dużą dawkę orkiszu zalecane są kobietom w ciąży. Regulują jej przebieg oraz zapewniają zdrowy rozwój dziecka.

Dlaczego warto przejść na dietę orkiszową?

Produkty bogate w orkisz posiadają wiele zalet. W związku z tym dieta orkiszowa staje się coraz popularniejsza. To zboże jest obfite w błonnik pokarmowy, który poprawia metabolizm i reguluje perystaltykę jelit. Dodatkowo orkisz w swoim składzie posiada rodanid, który jest naturalnym antybiotykiem zapewniającym siłę oraz sprawność fizyczną. Dzięki temu dieta orkiszowa okazuje się jeszcze bardziej efektywna.

Dodaj komentarz