Blog

Paluszki z mąki orkiszowej. Pyszna przekąska na co dzień

Od kilku lat panuje trend na zdrową i ekologiczną żywność. Wiele osób żyje na takiej diecie. Jednak każdego nachodzi ochota na zjedzenie jakiejś przekąski na przyjęciach okolicznościowych, czy też podczas oglądania filmu lub meczu. Niestety, większość słonych przekąsek jest bardzo niezdrowa i osoby, które starają się zdrowo odżywiać, mają problem podczas takich sytuacji. Idealnym rozwiązaniem mogą być paluszki z mąki orkiszowej, które zadowolą zarówno tych przestrzegających diety, jak i osoby, które lubią od czasu do czasu zjeść jakąś słoną przekąskę.

Czym są paluszki z mąki orkiszowej?

Mąka orkiszowa to bardzo zdrowy produkt spożywczy. Wyroby, które są z niej zrobione, mają pozytywny wpływ na organizm i dostarczają wielu witamin. Paluszki z mąki orkiszowej to świetna przekąska zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Warto zaznaczyć, że tradycyjne paluszki bardzo często zrobione są z pszenicy, a wiele osób nie może jej spożywać. Wówczas warto sięgnąć po produkty z orkiszu. Na rynku dostępnych jest kilka wersji takich paluszków. Najpopularniejsze to oczywiście tradycyjne z solą. Jest to połączenie zdrowej przekąski oraz tradycyjnego smaku. Warto zaznaczyć, że skład tych artykułów spożywczych to aż 70% mąki orkiszowej.

Co zamiast słonych przekąsek?

Nie wszyscy jednak lubią sól. Dla takich osób jest idealna alternatywa w postaci paluszków orkiszowych z sezamem. Połączenie tych dwóch składników daje bardzo zdrową przekąskę, dzięki czemu mogą jeść je nawet małe dzieci. Dla miłośników tradycyjnych smaków dostępne są także paluszki z makiem. Takie połączenie od lat się sprawdzało i zaskarbiło sobie podniebienia wielu osób. Przekąski z mąki orkiszowej to idealne rozwiązanie dla osób, które pilnują zdrowej diety i jednocześnie mają ochotę zjeść coś pomiędzy posiłkami.

Dodaj komentarz