Blog

Orkiszowe przekąski idealne na imprezę

Prawdopodobnie większość osób, które kiedykolwiek interesowały się zdrową żywnością, słyszała o orkiszu. Orkisz to jeden z najstarszych podgatunków pszenicy, uprawiany w tzw. gospodarstwach ekologicznych. Ma on wiele właściwości prozdrowotnych: usuwa z ciała toksyny, regeneruje cały organizm i dostarcza energii. Nic więc dziwnego, że mąka czy otręby orkiszowe coraz częściej pojawiają się w domowych śniadaniach, obiadach i kolacjach, ale również… w postaci przekąsek na imprezę!

Mąka i otręby orkiszowe

Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiadują się, że zdrowej mąki orkiszowej mogą używać dokładnie tak samo, jak zwykłej mąki. Jest dostępna w różnych typach, w tym w popularnych: 2000 i 750. Z mąki orkiszowej na imprezę upieczemy ulubione ciasto, tort, babeczki, a także inne słodkie przekąski. Doskonale nadaje się także do zagęszczania pasztetów i pieczenia chleba. Orkiszowych otrąb możemy użyć do przygotowania zdrowych ciasteczek, lecz także różnego rodzaju koktajli mleczno-owocowych. Świetnie sprawdzą się jako panierka do kotletów lub innych mięs. Z orkiszu produkuje się również makarony: od nitek, przez rurki, świderki, aż do popularnych wśród dzieci literek. Makaron orkiszowy może więc zostać składnikiem imprezowej sałatki, lub podawanej jako pierwsze danie zupy.

Gotowe paluszki orkiszowe

Miłym zaskoczeniem dla gości będą na pewno obecne na stole zdrowe paluszki orkiszowe. Paluszki to przecież przekąska, której nie może zabraknąć na żadnej imprezie: kinderbalu, plotkach z koleżankami, czy sylwestrze. Te przygotowane z orkiszu zawierają jednak sporo błonnika  i składników odżywczych, które wspomagają trawienie, co przy imprezowym łasuchowaniu dla wielu osób jest na wagę złota. Paluszki orkiszowe, tak jak tradycyjne paluszki, dostępne są z różnymi dodatkami, w tym z sezamem, solą i makiem.

Płatki orkiszowe

Jako imprezowe przekąski świetnie sprawdzają się płatki orkiszowe, które mają charakterystyczny, lekko orzechowy smak. Mogą być wspaniałym dodatkiem do przekąsek z owocami i jogurtami. Mało kto potrafi oprzeć się owocowemu koktajlowi, do którego dodano płatki owocowe wymieszane z miodem. Nawet ci, którzy stronią od diet, stwierdzają, że zdrowa przekąska może być naprawdę pyszna!

Dodaj komentarz